207-395-2405
The Servewell overshelf by Vollrath is a valuable addition to your Servewell stainless steel food table. It sits steadily on top of your table, maximizing vertical space, and creates a reliable shelf for plates, display items, signage and more. The durable stainless steel construction is strong and sturdy, and the sleek design attaches to your table with ease for a quick, convenient transformation.
| Area | 46"W x 10"D x 13"H |
|---|---|
| Depth | 10" |
| Features | Made in USA |
| Height | 13" |
| Material | acrylic, stainless steel |
| Product Type | overshelf |
| Width | 46" |
| Vendor Name | Vollrath |
| Case Pack | 1 |
| Packed By | 1 each |
| Weight Unit | lbs |
| Upc Gtn | 029419214242 |
| Shipping Origin | 530820611 |
| Always Freight | Yes |
| Minimum Order Quantity | 1 |
| Moq By | each |
| Case Pack By | each |
| Item Width | 46 cm |
| Item Height | 13 cm |
| Item Depth | 10 cm |
| Priced By | each |
| Vendor Category | Overshelf, Table-Mounted |
| Specsheet | View Specsheet |
We are excited to announce that we now offer extended warranties for our commercial kitchen products!
Protect your investment and ensure seamless operations with up to 5 years of coverage. Our extended warranties provide peace of mind, cost savings, and increased reliability of your essential equipment to keep your kitchen running smoothly.
As summer fades, take a 90-day break from payments with no money down, and get the equipment you need now without the upfront cost. Don’t miss this spectacular summer special, available on new contracts only, and get the equipment you need to keep cash flow strong heading into fall. Don’t miss this end-of-summer offer- it’s the
perfect way to upgrade or expand your equipment.
Apply for financing today and take advantage of our partnership with Navitas Credit Corp. to get the equipment you need and elevate your foodservice business.