207-395-2405
The Signature universal bus box cover by Vollrath secures dishes inside the bus box, preventing messes and creating a smooth appearance for your bus station. Made of durable polypropylene, this neutral black bus box cover will last for years. The recessed design allows stacking for superior storage and transportation, making this bus box cover an excellent addition to any kitchen.
| Area | 20"W x 15"D |
|---|---|
| Depth | 15" |
| Features | Made in USA |
| Product Type | dish box cover |
| Safety and Compliance | NSF |
| Width | 20" |
| Vendor Name | Vollrath |
| Case Pack | 12 |
| Packed By | 12 each |
| Weight Unit | lbs |
| Upc Gtn | 029419091034 |
| Shipping Origin | 530820611 |
| Always Freight | Yes |
| Minimum Order Quantity | 12 |
| Moq By | each |
| Case Pack By | each |
| Item Width | 20 cm |
| Item Depth | 15 cm |
| Priced By | each |
| Vendor Category | Bus Box / Tub Cover |
We are excited to announce that we now offer extended warranties for our commercial kitchen products!
Protect your investment and ensure seamless operations with up to 5 years of coverage. Our extended warranties provide peace of mind, cost savings, and increased reliability of your essential equipment to keep your kitchen running smoothly.
As summer fades, take a 90-day break from payments with no money down, and get the equipment you need now without the upfront cost. Don’t miss this spectacular summer special, available on new contracts only, and get the equipment you need to keep cash flow strong heading into fall. Don’t miss this end-of-summer offer- it’s the
perfect way to upgrade or expand your equipment.
Apply for financing today and take advantage of our partnership with Navitas Credit Corp. to get the equipment you need and elevate your foodservice business.